Koupání v bazénu je úžasné, dokud je v něm čistá voda. Jakmile se zakalí nebo jiným způsobem znečistí, vnímáme to jako cosi podivného a nepřirozeného, co naše vnímání vodního živlu posouvá do nežádoucí roviny.
Kdy jsou vločky v bazénu žádoucí
Představte si krásný slunečný den, který vás láká ke koupání v bazénu, a nežli se přichystáte ke koupeli, obloha nad vámi se zatáhne, přižene se bouřka a krupobití, a možná z oblohy sem tam vypadne i nějaká sněhová vločka. Takové vločky jsou v bazénu spíše vítané, dešťová voda nikomu ani ničemu neuškodí a tak, jakmile se zas obloha vyjasní, můžete si koupel užít dosyta.
Koupání někteří lidé koncipují i tak, že jej spojují s konzumací zmrzliny, kávy, ovocných džusů a dalších dobrot, jsou-li mezi nimi i ovesné vločky, které vám nedopatřením spadnou do vody, usadí se na dně a vy je pak odtamtud snadno odsajete bazénovým vysavačem. Třeba i pouhým ručním odsávacím nástavcem..
Téma vloček v bazénu jsme zde nezvolili náhodně, chceme tím naznačit, že jsou jisté situace, kdy dokonce potřebujete, aby se v bazénu vločky vytvářely, a aby se usazovaly na dně. V průběhu využívání bazénu se totiž mohou vyskytnout určité potíže se zakalenou vodou, může to být způsobeno např. odumřelými řasami, které zahubí algicidní přípravky, nebo velmi jemnými nečistotami, s nimiž si neporadí bazénová filtrace. Vodní zákal pak zbytečně narušuje komfort při koupání a zakalená voda na naší psychiku působí spíše negativně a odpudivě.
Vločkovač do bazénu chlorito.cz se aplikuje na zakalenou vodu a jeho cílem je sloučit velmi drobné částečky do větších chuchvalců, jakýchsi vločkovitých útvarů, které jsou již natolik velké, že se buď zachytí ve filtračním písku, nebo v papírové kartuši, případně vločky propadnou až ke dnu, odkud je odsajete vysavačem, anebo se vypustí do kanalizace.