Že existují sáčky s uzavíracím zipem, vás jistě nepřekvapí, stěží se asi najde někdo, kdo je nikdy neviděl či nedržel v ruce. Najdou uplatnění pro stovky a tisíce různých drobností včetně potravin, jsou zdravotně nezávadné, takže v nich bez problémů přechováte chléb k svačině, sušené ovoce nebo marinádu ke grilování.
Patříte-li k lidem, co se rádi pohybují v přírodě a ocitají se mnohdy v místech, kde, jak se říká lidově „dávají lišky dobrou noc“, mohou se stát vaším pomocníkem a průvodcem spolu s mobilním telefonem, s nímž se budete dorozumívat se světem.
Powerbanky a mobilní telefony – mobilní telefon je skvělý pomocník zejména tam, kde se potřebujeme rychle někoho dovolat, např. pomoci při úrazu, autonehodě a zdravotních obtížích. Když si tedy odmyslíme různé přehnané aktivity, např. děti, nepřetržitě visící na sociálních sítích, jde o technologii, kterou uplatníme i při pobytu v přírodě. Nevýhodou smartphonů s dotykovým velkým displejem je však jejich spotřeba energie, jsou to doslova žrouti a tak se vyplácí brát s sebou na cesty i několik náhradních bateriových zdrojů.
Kvalitní powerbanku s hodnotami kolem 10 tisíc mAh seženete již za pár stovek a tam, kde není k dispozici síť 230 V, jsou k nezaplacení. Telefon a dvě powerbanky na cestách v přírodě však musíte chránit před zkratováním, tedy vodou a vlhkostí, jde o to, že přístroje přestanou fungovat kvůli poškození tištěných spojů, ale také u baterií hrozí fatální problém – požár nebo exploze. Vadí jim jak přehřátí, tak i zkrat na kontaktech.
Zabránit zkratu lze docela snadno – každý kus vložte do jednoho rychlouzavíracího sáčku se zipem https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack. Zip jej hermeticky uzavře a může vám do batůžku i napršet. A pokud cestujete v letním vedru, doporučujeme powerbanky i telefon na cestách vložit se sáčkem do boxu s chladivem – např. v podobě chladicího termoboxu s vložkou.